درباره من


آشنایی با تعبیر خواب روانشناسی

سلام اسم من اولیسه و علاقه مند به مطالعه ی روان، عالم خواب و شهودات هستم. از حدود هشت سال پیش به نوشتن و شکار و مطالعه ی خواب ها پرداختم و منابع مختلف رو برای درک چیستی و معنای خواب ها شروع کردم. اول از همه به خاطر ضعفی که در مطالعه ی زبان های خارجی داشتم، طبیعتا تا مدتی صرفا بین سایتا و کتابای فارسی سرگردون بودم و به جواب روشنی نمیرسیدم. خواب ها پیچیده و عجیب بودن و هیچ تفسیری براشون توی این منابع فارسی نبود. تعبیر های پرتی نوشته میشد که توی دنیای واقعی برای خواب من یا دوستانم اصلا اتفاق نمی افتاد.

به هر ترتیب سر وقت سورسای خارجی رفتم و با سایت دریمز کلود با فصل جدیدی در مطالعه ی خواب ها رو به رو شدم. این سایت، به کمک کارشناس های تعبیر خواب، اون جنبه از خواب رو تفسیر میکرد که بیانگر حالات روانی انسان بود. البته خواب ها و نوعشون رو میشه به شکل وسیع تری مطالعه کرد، مثلا خواب هایی که در ابعاد مختلف رخ میدن، خواب هایی که تصویر گر زندگی های گذشته ی فرد هستن یا خواب هایی که بیشتر جنبه ی معنوی دارن. اما بیشتر خواب هایی که ما آدم ها میبینیم، در حال بیان ترس ها و آرزو ها و پتانسیل های درونی ما هستن. و میشه گفت این خواب ها نوعی تفسیر روانشناسی میپذیرن. حوزه ی مطالعاتی من هم بیشتر تعبیر خواب روانشناسی هست.

عقیده دارم که از طریق شناخت و تفسیر و شکار خواب ها میتونیم قدرت روان خودمون رو تقویت کنیم و حفره های روانی رو از بین ببریم. خیلی از ما نمیتونیم به هر دلیلی مدام به روانشناس و روانپزشک مراجعه کنیم یا در کل خواب های زیادی میبینیم که عجیب هستن و دوست داریم درکشون کنیم. پس قطعا درک خواب ها یک مطالعه و تامل گسترده رو میطلبه.

مدتی با سایت های ایرانی کار میکردم برای تحریر و تفسیر خواب های افراد فارسی زبان اما مدیران اغلب این سایت ها علاقه داشتن که تفسیر های غیر معتبر و جنجالی که ریشه در واقعیت ندارن اراعه بشه. به طور مثال خوابی با سمبل مار رو اصرار داشتن که صرفا تفسیر به دشمن بشه در حالی که مار در جنبه ای از علوم روحی، نماد تغییر و تحولات وسیع روانی و گاهی نماد بیداری کندالینی هست.

از طرفی، خواب اگر صرفا نماد وقوع یک اتفاق اجتناب ناپذیر باشه، تفسیرش چندان فایده ای نداره. به طور مثال شما خواب مار میبینید و به شما گفته میشه دشمنی دارید که به زودی به شما ضربه میزنه و این تعبیر، نوعی احساس محافظ کاری و اجتناب از دیگران ممکنه ایجاد کنه. در حالی که در تعبیر خواب روانشناسی، گفته میشه که هر خواب، درباره ی کدوم جنبه از روان و ترس درونی شما صحبت میکنه و چطور میتونید با تقویت مهارت های روانی و کسب آمادگی با این ترس رو به رو بشید و بدون جلب خسارت، ازش رد بشید.

این سایت فصل جدیدی برای مطالعات من هست و آرزو های زیادی میتونه به سببش محقق بشه. شما میتونید از آرشیو تعبیر خواب، عددشناسی، سمبل شناسی، زبان شناسی، رنگ شناسی و فال و تعبیر خواب این سایت که به تدریج در حال تکمیل شدنه استفاده کنید. همچنین از آرشیو نقاشی های من که همه الهام گرفته از خواب ها و شهوداتم هست دیدن کنید و با خریدشون، به رونق گرفتن این سایت کمک کنید.